Рецепти заготівлі компотів на зиму

Компот, безперечно, є одним з найсмачніших напоїв і найкориснішим з них. Готують його з найрізноманітніших ягід і фруктів, які можуть використовуватися окремо, а також в різних поєднаннях. Нерідко в такий напій додають спеції і сироп.
Компот з груш з яблуками
Інгредієнти: (на одну 3-х л банку)
- груші — 300 г;
- яблука — 1 кг;
- цукор — 400 г.
Такий компот є справжньою класикою. Щоб приготувати його, необхідно нарізати плоди часточками, видаливши плодоніжки, а також кісточки. Невеликі фрукти можна використовувати цілком. Для консервації потрібно простерилізувати кілька банок об’ємом 3 літри. У кожну банку закладаються шматочки фруктів, які заливаються літром окропу. Давши настоятися воді в банках 25 хвилин, її необхідно злити в ємність, додати цукор і дати рідини закипіти. Лише тільки сироп закипить, його знову розливають по банках, після чого закочують металевими стерилізованими кришками. Гарячі банки варто укутати ковдрою і перевернувши, залишити на добу. Зберігати цей компот потрібно в затемненому, прохолодному місці.
Компот з полуниці
Інгредієнти: (на одну 3 л банку)
- полуниця — 350 г;
- кислота лимонна — 1 ч.л;
- цукор — 300 г.
Цей компот є одним з найпопулярніших і найулюбленіших напоїв. Стиглі і соковиті плоди полуниці необхідно промити і видалити наявні плодоніжки. Чистими ягодами необхідно наповнити 3-х літрову стерилізовані банки на 1/3. Далі слід приготувати сироп, для чого в ємність вливають 2,5 літра води, а в ній розводять цукор і лимонну кислоту, доводячи її до кипіння. Отриманим сиропом заливають ягоди в банку по саме горло і закочують ємність стерилізованої кришкою. До повного остигання банку слід укутати теплою ковдрою. До речі, подібним чином можна приготувати напій з вишні, черешні, суниці або слив.
виноградний компот
Інгредієнти: (на дві 3 л банки)
- лимон — 1/2 шт;
- виноград — 3 кг;
сироп:
- цукор — 1,2-1,8 кг;
- вода — 4 л.
Перед початком приготування виноград ретельно промивається холодною водою, а кожна ягідка знімається з плодоніжки. Можна також розділяти ягоди на суцвіття, по 2-5 ягід на гілочці. Добре вимивши банки з застосуванням соди в них потрібно вкласти виноград і туди ж додати пару скибочок лимона. Окремо потрібно приготувати сироп. На два літри води необхідно брати 700-800 г цукру, розмішати його в воді і, закип’ятивши сироп, залити в банку. Накривши заповнені банки кришками їх варто поставити в широку каструлю, де вода нагріта до 60ºC і довівши воду до 85ºC, пастеризувати 3 л банки протягом сорока хвилин. Залишається лише дати напою остигнути і можна ласувати їм.
Компот з абрикосів
Складові:
- абрикоси — 500-650 г;
- сироп — 400 г.
Для такого простого рецепту заготовки компотів на зиму необхідно очистити і промити тверді стиглі абрикоси, після чого укласти фрукти в промиті банки. Щоб приготувати сироп, на кожні 750 мл води потрібно брати 250 г цукру. Розвівши цукор у воді і закип’ятивши її, потрібно наповнити сиропом банку по вінця і поставити на стерилізацію (100ºC) в каструлю наповнену водою. Для 3 л банки час стерилізації складає 25 хвилин, а для 1 л банки — 12 хвилин. Залишається лише закатати банку стерилізованої кришкою і дати напою остигнути. Смачного!
Компот из ВИШНИ на зиму. СУПЕР ПРОСТОЙ РЕЦЕПТ
Поділіться з друзями: