Чому людина хропе уві сні

Хропіння виникає при специфічному стукіт м’яких тканин неба під час проходження повітря через дихальні шляхи. Довгий час вважалося, що хропіння є ознакою відмінного здоров’я і приносить проблеми тільки оточуючим. Сучасна медицина дотримується зовсім іншої думки: храп не тільки може свідчити про проблеми зі здоров’ям, але і провокує розвиток синдрому обструктивного апное, для якого характерні нетривалі зупинки дихання під час сну. Цей синдром може сприяти розвитку ішемічної хвороби
, Інфаркту міокарда, інсульту, гіпертонії, імпотенції у чоловіків. Він навіть може стати причиною раптової смерті. Люди, які страждають синдромом обструктивного апное, вдень відчувають себе невиспані, розбитими і втомленими, у них падає працездатність, знижуються розумові здібності. Тому боротися з хропінням потрібно не тільки заради спокійного сну своїх близьких, а й для поліпшення власного здоров’я.
Діти і молоді люди рідко хропуть ночами. Зазвичай це властиво людям старше 30 років. Так чому людина хропе уві сні? Справа в тому, що з віком тканини м’якого піднебіння стають більш в’ялими, в них відкладається жир, що призводить до звуження просвіту дихальних шляхів і, як наслідок, до хропіння. Але і після 30 років хропуть далеко не всі. Поява хропіння можуть викликати такі причини:
- хронічні захворювання носоглотки (риніт, гайморит, фарингіт);
- ожиріння;
- пристрасть до куріння;
- зловживання спиртними напоями;
- алергія, що викликає набряк і гіпертрофію слизової оболонки носоглотки;
- збільшені мигдалини і аденоїди;
- захоплення солодкими і борошняними стравами;
- викривлення носової перегородки;
- старіння, внаслідок якого тканини стають в’ялими;
- відсутність фізичних навантажень, що призводить до передчасного ослаблення і постаріння всіх м’язових тканин.
Боротися з хропінням можна і потрібно. Зараз випускається безліч засобів від хропіння, які змушують людину прокидатися, як тільки він захропе. Але вони не виліковують людину від хропіння, а лише сприяють появі безсоння. Назавжди позбутися хропіння можна за допомогою спеціальних вправ, що зміцнюють м’язи м’якого піднебіння. Потрібно сильно напружити їх не менше 30 разів поспіль, а потім різко розслабити. Цю вправу потрібно виконувати як мінімум двічі в день. Воно зміцнить м’язову тканину м’якого піднебіння і з часом людина хропіти уві сні перестане.
Добре зміцнює м’язи неба і допомагає боротися з хропінням спів. Якщо жоден з методів не позбавляє від хропіння, залишається вдатися до хірургічного втручання — лазерної пластиці або кріопластіке, в результаті яких збільшиться просвіт дихальних шляхів через зменшення обсягу тканин м’якого піднебіння. Таким чином, людина позбавиться від хропіння назавжди. Будьте здорові!
Відео сну полярного ведмежати стало хітом Інтернету
Поділіться з друзями: