Лікування ларингіту народними засобами

Таке захворювання як ларингіт найбільш характерно для літнього періоду, коли більшість людей рятуються від спеки в холодній воді або п’ють охолоджені напої. Ларингіт є гостре або хронічне захворювання гортані, яке може бути також симптомом вірусної інфекції.
Особливість лікування ларингіту полягає в тому, що хворому не можна розмовляти. В період лікування йому накладають гірчичники на область шиї і грудей, а також призначають гарячі ванночки для ніг. Йому необхідно пити теплу лужну воду, наприклад Боржомі, проте ні в якому разі не полоскати горло і не пити гарячу воду або чай, а також прохолодні напої. Вся їжа повинні бути помірно теплою і не дратує гортань. Розглянемо кілька народних рецептів, що дозволяють швидше правиться з ларингітом.
Інгаляції з травами
Для якнайшвидшого одужання дуже важливо регулярно проводити інгаляцію з лікувальними травами. Наприклад, можна приготувати таку суміш: на 200 мл води потрібно взяти 5 г настою трави звіробою, 10 г настою листя шавлії і 5 г настою кори калини. Змішавши всі інгредієнти суміш необхідно використовувати для інгаляції по 1/4 склянки тричі на день.
Швидке полегшення принесе також наступний настій. Зібравши разом 15 г ромашки, 15 г липи і 15 г бузини, їх потрібно залити 2 склянками окропу і дати настоятися 60 хвилин. Для кожної інгаляції використовувати по 100 г настою.
Не менш ефективний при ларингіті і наступний настій. 10 г відвару кореня щавлю кінського необхідно змішати з 40 г плодів вільхи. Змішавши інгредієнти їх потрібно залити 2 склянками окропу, давши настоятися 2 години. Інгаляції потрібно проводити 3-4 рази в день використовуючи для цього 100 мл настою.
Від хрипоти корисний і наступний трав’яний збір. 3 г череди трироздільної змішуються з 5 г фіалки триколірної і заливаються склянкою окропу. Давши засобу настоятися протягом години його можна використовувати тричі на день по 100 мл для інгаляції.
При гострому ларингіті допомагає і відвар мати-й-мачухи. Причому, вже готове засіб можна придбати в аптеці. Для інгаляції необхідно використовувати 30-50 мл відвару, а для прийому всередину — 1 ч.л. перед сном. Це чудовий засіб полегшить виділення мокротиння, зніме набряклість і допоможе вільніше дихати.
Засоби, що приймаються всередину
У боротьбі з ларингітом допоможе і наступний засіб. Сік листя подорожника необхідно довести до кипіння, остудити і змішати з медом у пропорції 1: 1. Зберігати цей засіб необхідно в прохолодному темному місці, але не в холодильнику. Приймається воно по 1 ст.л. тричі на день.
Існує і такий популярний рецепт. 2 роздавлені зубчики часнику необхідно залити склянкою молока і прокип’ятити протягом 3-5 хвилин. Давши відвару 20 хвилин охолонути до кімнатної температури його слід випити весь. Приймається такий засіб один раз протягом дня.
При будь-якому вигляді ларингіту вельми корисний відвар білого сушеного винограду. Для даного засобу потрібно взяти 2 ст.л. родзинок і заливши їх склянкою води, кип’ятити протягом 10-15 хвилин. У готовий відвар слід додати 2 ст.л. свежевидавленного цибулевого соку. Приймається ці ліки по 2 ст.л. тричі на день.
Для лікування хронічного ларингіту варто скористатися таким настоєм. Взявши 2 ч.л. подрібненого коров’яку високого, його варто залити 400 мл води і дати 2 години настоятися. Процідивши такий настій, приймати його слід всередину по 1 ст.л 3 рази в день або ж використовувати для інгаляцій по 100 мл. Це засіб має протизапальну і відхаркувальну дію, розріджує мокротиння, благотворно впливає на протоки і дихальні шляхи.
полоскання горла
Допомога в боротьбі з описуваних недугою надасть і засіб, для якого необхідно нарізати буряк і віджати 200 мл бурякового соку. До нього слід додати 1 ст.л. натурального яблучного 5-8% оцту. При ларингіті такою сумішшю необхідно полоскати горло 3 рази на день. Крім того, для полоскання відмінно підходить і сік свіжої сирої картоплі.
Будь-які процедури при лікуванні ларингіту відмінно поєднуються з полосканням горла шавлієві, звіробійним, евкаліптовим, сливовим або маслом обліпихи. Ці кошти підходять і для інгаляцій. У цьому випадку потрібно 1 ч.л. масла розвести на 1,5 склянки окропу. Інгаляції необхідно робити 3-4 рази в день по 10-15 хвилин.
Як би там не було, слід пам’ятати, що народні засоби не здатні в повній мірі замінити офіційну медицину. Більш того, перед застосуванням того чи іншого засобу варто проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути ускладнень. Бережіть сові здоров’я і не займайтеся самолікуванням!
Поділіться з друзями: