Мексикор — інструкція із застосування

Препарат, про який піде мова нижче відноситься до антиоксидантів. В медицині вони застосовуються для підтримки енергетичних процесів, клітинного ділення, функціональних властивостей біомембран, синтезу біологічно активних речовин і багато інших Це вкрай важливо під час таких важких захворювань, як ішемічний інсульт, дисциркуляторна енцефалопатія та інші.
Форма випуску та склад
Мексикор випускається у вигляді капсул з желатинової оболонці для перорального застосування, в них знаходиться гранулят і порошок. Також даний медикамент виробляють у вигляді розчину для внутрішньовенних і внутрішньом’язових ін’єкцій. Активна речовина ліки — етілметілгідроксіпірідіна сукцинат.
Фармакологічна дія
Що робить Мексикор? В організмі постійно відбуваються окислювальні процеси, які здатні нашкодити здоров’ю, якщо їх не підтримувати в нормі. Ліки, про який йде мова, в-першу чергу, скорочує прояви окисного стресу. Плюс Мексикор сприяє клітинному енергообміну. Величезна перевага препарату полягає в тому, що він підвищує мозковий метаболізм і сприяє нормалізації кровопостачання голови.
для серця
Крім того ліки позитивно впливає і на ишемизированную серцевий м’яз, покращуючи її функціональність. Якщо говорити конкретніше, то скорочується вплив дисфункції лівого шлуночка серця. Насправді препарат незамінний для одного з головних органів людини — серця. Наприклад, при коронарної недостатності його застосування обумовлює зростання колатерального кровопостачання, а також сприяє процесам Енергосинтез в області ішемії.
Функція скоротливості міокарда (м’язового шару) є визначальною. Ліки не без підстав вважається одним з найефективніших засобів відновлення даної функції. Особливо важливо це для хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС).
Не менш корисний препарат і для людей які страждають стенокардією. Прийом препарату у таких пацієнтів покращується переносимість фізичних навантажень. Необхідно відзначити і те, що в кращу сторону змінюються і реологічні властивості крові, простіше кажучи — кров розріджується і серцю легше її прокачувати по організму. Дуже важливо і те, що медикамент скорочує рівень загального холестерину в крові.
Для головного мозку
Ішемія головного мозку (порушення постачання мозку киснем) — захворювання, при якому Мексикор застосовується надзвичайно активно. Даний медикамент сприяє обміну речовин в ишемизированном головному мозку. Ще одна важлива функція ліки — воно перешкоджає скороченню рівня кисню, шляхом запобігання зниженню кровотоку в головному мозку. Також медикамент уповільнює скорочення вуглеводів, зупиняє падіння утилізації глюкози і заважає накопиченню молочної кислоти.
Необхідний Мексикор і під час відновного періоду. Він має ноотропні здатність. Іншими словами сприяє процесам навчання, пам’яті і концентрації уваги, які порушуються при ішемії головного мозку, інсульті, а також при судинних захворюваннях.
Примітно, що препарат підвищує вміст дофаміну (його ще називають допаміном) в головному мозку. Це гормон викликає почуття задоволення або задоволення. Таким чином, Мексикор ще й усуває такі почуття, як тривога, напруга, страх, занепокоєння і т.п.
при діабеті
Лікарі використовують Мексикор і при пізніх ускладненнях цукрового діабету. Тут перше місце по частоті займає ураження кровоносних судин. Це нерідко призводить до інвалідності і навіть летального результату. Фахівці вказують на те, що при цукровому діабеті часто розвивається атеросклероз. Серед чинників сприяють цьому — порушення обміну ліпідів. Крім того при цукровому діабеті розвивається окислювальний стрес, який, як уже було сказано вище, і скорочує Мексикор.
дозування
Тепер про дозування. Говорячи про капсулах слід зазначити, що стартова добова доза є відносно невеликий і дорівнює 300 мг — три рази на добу по одній капсулі (100 мг). Потім, за рішенням лікаря вона може потроху збільшується. Граничний максимум — 800 мг, разовий — 200 мг. Добову дозу препарату бажано розподілити на кілька прийомів протягом дня. Курс лікування — півтора-два місяці. Закінчується він повільним зниженням добової дози.
Схема для застосування розчину інша. Його використовують при гострих формах хвороби, оскільки ін’єкції вважаються більш ефективними і дія препарату настає швидше. При інфаркті уколи Мексикор призначаються на двотижневий період. Перші п’ять днів медикамент вводять внутрішньовенно (за допомогою крапельної системи — 100-150 мл препарату на фізіологічному розчині протягом 30-90 хвилин). У період, що залишився ін’єкції можуть робитися внутрішньом’язово.
При ішемічному інсульті — перші чотири дні крапельно внутрішньовенно, два-три рази на добу не більше 300 мг за один раз, потім частота не знижується, а разова доза зменшується до 100 мг. Терапевтичний курс — два тижні.
показання
Говорячи про показання до застосування Мексикор в формі капсул, потрібно відзначити, що їх призначають, в-першу чергу, при ішемічній хворобі серця. Але призначається капсульний медикамент в комплексі з іншими медикаментами. Теж саме відноситься до ішемічного інсульту. Одним з перших препарат призначається при невротичних станах у вигляді страху, тривоги, дратівливості та емоційної нестійкості. Дисциркуляторна енцефалопатія, легкі і помірні когнітивні розлади, психоз, порушення пам’яті, абстинентний синдром — також є показаннями для застосування цих ліків.
Що стосується Мексикор у вигляді розчину для внутрішньовенних та внутрішньом’язових ін’єкцій, то його призначають, перш за все, при тяжких порушеннях кровообігу головного мозку. А також при психоорганічного синдрому, інтелектуально-мнестичних порушеннях, дисциркуляторної енцефалопатії, абстинентному синдромі, аналогічних неврозоподібних станах, гнійно-запальних процесах в черевній порожнині (наприклад, при перитоніті).
Протипоказання
Протипоказань для призначення цього медикаменту трохи, але вони вкрай серйозні. Це гострі порушення функції печінки і нирок. Заборонено його давати дітям до 18 років. Теж саме відноситься до вагітності та годування груддю.
Побічна дія
Оскільки Мексикор вважається сильнодіючою медикаментом, то пацієнт може відчувати при його застосуванні сухість у роті, відчувати нудоту, метеоризм і діарею. Однак варто зазначити, що все це швидко проходить, якщо медикамент перестають використовувати.
Умови зберігання
Антиоксиданти відносяться до списку Б, що має на увазі жорстке дотримання умов зберігання. Не виняток і Мексикор. Інструкція по застосуванню вказує, що містити медикамент необхідно в сухому недоступному місці для дітей, туди не повинен проникати світло і температура не вище 25С. У таких умовах його можна зберігати не більше трьох років.
аналоги
В аптеках ліки продаються тільки за рецептом. Якщо його на полицях не виявилося, то турбуватися не варто. Мексідант, Мексидол, Мексіпрідол, Мексидол, Метостабіл, Нейрокс, Церекард — це найбільш поширені аналоги. Будьте здорові!
Мексикор | инструкция по применению
Поділіться з друзями: