Мукофальк — інструкція із застосування

Існують хворобливі стани, які повинні супроводжуватися легкої дефікаціі. До них відносяться геморой, анальні тріщини, післяопераційний період на шлунково-кишкового тракту. У даних випадках не можна допускати виникнення запору. Саме для цього і існує препарат Мукофальк.
Форма випуску та склад
Мукофальк — це гранульований порошок для виготовлення в домашніх умовах суспензії, яка призначається для прийому всередину. Найчастіше порошок випускається з ароматом апельсина. Продається препарат в картонній упаковці по 20 пакетиків, в кожному з них міститься 5 грам гранул. Активною речовиною є індійський подорожник. Допоміжними — альгінат натрію, декстрин, кислота лимонна, сахароза, хлорид натрію, натрій сахарин, бета-каротин, цитрат натрію.
Фармакологічна дія
Ліки Мукофальк є проносним засобом, але не простим, а рослинним. Препарат містить гідрофільні волокна, які потрапляючи в шлунково-кишковому тракті вбирають рідину і набухають. Про ці волокнах варто сказати пару слів окремо. По суті, це волокна насіння індійського подорожника, вони мають чудову властивість в сорок разів більше вбирати вологи, ніж їх власна вага. У кишечнику завдяки цьому відбувається розм’якшення калових мас і виростає обсяг вмісту. В результаті, кишечник починає працювати на виведення зайвого з організму. Ще один ефект, яким володіє препарат — він практично не чинить побічної дії, оскільки не всмоктується в кров. Мінус медикаменту в тому, що його потрібно з обережністю приймати людям які хворіють на цукровий діабет.
дозування
Дорослим і дітям старше 12 років препарат призначається в наступній дозуванні — по чайній ложці через кожні 2-4 години, але не менше двох і не більше шести разів на день. Для цього потрібно вміст пакетика розвести в теплій воді, об’ємом не більше ніж 150 мл. Причому зробити це потрібно перед самим вживанням. Особливість прийому препарату Мукофальк полягає в тому, що воно має супроводжуватися поглинанням великого об’єму рідини — не менше двох-трьох літрів в день. Варто зазначити, що тривалість лікування не обмежена, але визначається вона лікарем.
Передозування
Якщо виникає передозування, то зазвичай вона супроводжується неприємними відчуттями в животі — болями ріжучого характеру і переповненістю. Позбутися від цього просто — потрібно більше пити води.
показання
У медикаменту Мукофальк адресний вплив, тому спектр проблем, при яких він призначається невеликий. Головним чином це хронічні запори, геморой (у тому числі виникає при вагітності), тріщина в анальному отворі, стан після операції на прямій кишці.
Протипоказання
До числа протипоказань відносяться — зміни водно-електролітного рівноваги, чутливість до інгредієнтів ліки, цукровий діабет, загроза виникнення непрохідності кишечника, не кажучи вже про наявність такої, вік до 12 років. А ось вагітним і годуючим жінкам Мукофальк не заборонений.
взаємодія
Препарати цієї групи здатні скорочувати всмоктування інших медикаментів. Не виняток і Мукофальк. Інструкція по застосуванню вказує, що особливо це відноситься до ліків з вмістом заліза. Вихід в даному випадку один — тримати паузу між прийомами різних ліків в півгодини. Зовсім не використовують Мукофальк, якщо в лікуванні вже застосовується будь-якої з медикаментів антидіарейного напрямки.
аналоги
Мукофальк продається в аптеках без рецепта. Структурних аналогів у нього не існує. Будьте здорові!
Мукофальк | инструкция по применению
Поділіться з друзями: