Нікотин і алкоголь руйнують здоров’я

Нікотин і алкоголь є наркотичними речовинами, дозволеними законом. При тривалому вживанні виникає стійка фізіологічна і психологічна завісімомость. Отруйні речовини, що входять до алкоголь і сигарет організм людини включає в обмін речовин, і людина вже не може обходитися без допінгу — виникає залежність.
Тютюновий дим містить отруйні речовини — чадний газ, синильну кислоту, сірководень, аміак. Основні ознаки отруєння нікотином — запаморочення, нудота, прискорене серцебиття, шум у вухах, підвищена слинотеча, загальна слабкість, а при частому вживанні спиртних напоїв — ще і набряклість обличчя, мішки під очима, тремтіння рук. Багато з цих ознак з’являються на перших же стадіях вживання нікотину і алкоголю.
Постійне куріння і алкоголізм нерідко провокують розвиток онкологічних захворювань і атеросклерозу. Патологічні зміни в бронхах завзятих курців призводять до загибелі вій, що забезпечують очищення цих органів, в результаті чого в них накопичується слиз. Це викликає рефлекторні напади кашлю, який призводить до скупчення канцерогенних часток тютюнового диму в глибоких, недостатньо вентильованих областях легких.
Отруйні речовини в алкоголі призводять до порушення в роботі печінки, підшлункової залози, починають давати збій все системи організму. В результаті, алклголізм призводить до цирозу і повного руйнування печінки і загибелі.
Постійне куріння і зловживання алкоголем призводять до зниження статевої функції у чоловіків. Алкоголь і нікотин пригнічує впливають на нервові центри, розташовані в поперековому відділі спинного мозку. Куріння і вживання алкогольних напоїв вагітною жінкою надзвичайно негативно позначається на зовнішності жінки, здоров’я і психіку майбутньої дитини. Вживання алкоголю навіть одним з батьків може привести до народження дитини з відхиленнями у розвитку.
Шкідливі звички, пов’язані з вживанням токсичних речовин, — основна причина руйнування і деградації особистості. І що найстрашніше, людина не усвідомлює наростаючу ущербність власної особистості, йому здається, що все в порядку. Це може привести до соціальної дезадаптації людини — втрати сім’ї, роботи, дружніх зв’язків. Часте вживання алкоголю может привести і до асоціальної поведінки, людина може втратити і свободи, так як вживання алкоголю є обтяжливим фактором при скоєнні злочину.
Особливо негативно куріння і алкоголь діють на незміцнілий, молодий організм. Організм дітей, батьки яких часто вживали алкоголь або були алкоголіками, набагато менше здатний чинити опір дії алкоголю, у цих дітей підвищений ризик виникнення алкогольної залежності.
Використання інтоксикантів сприяє поширенню венеричних захворювань і збільшення кількості психічних розладів. Зокрема, зловживання алкоголем є одним з основних чинників зараження СНІДом. Щоб ваше існування доставляло радість і вам, і вашим близьким, по можливості повністю відмовтеся від використання сумнівних і свідомо шкідливих речовин і ведіть здоровий спосіб життя!
Вебинар «Вредные привычки и подросток. Алкоголь и никотин»
Поділіться з друзями: