Питання читача — життя і здоров’я жінки після 45 років

Відповідаючи на це питання, хочеться почати з афоризму Коко Шанель: «У двадцять років обличчя жінки від Бога, в тридцять # 8212; яке вона встигла створити собі сама, а в п’ятдесят # 8212; особа треба заслужити ». Про «бальзаківського віку» писали романи, складали вірші, в мистецтві цей вік ніколи не залишався без уваги.
Вік після 45 у жінки # 8212; це період настання менопаузи, і у представників «сильної статі» (так медики називають жіночу стать) спостерігаються перепади настрою, дратівливість, може виникати депресія, і # 8230; збільшення маси тіла. Жінок можуть переслідувати думки про невдалу життя, кар’єрі, зламану долю. Насправді доля тут ні при чому! Справа в тому, що гормони яєчників є своєрідним допінгом для центральної нервової системи жінки, після 45 років зменшується їх синтез в організмі. Брак естрогенів негативно позначається на роботі нервової системи. (Для довідки # 8212; 10% чоловіків після 50 років страждають від клімаксу).
Може скластися неправильне уявлення, що процеси, які відбуваються в період менопаузи, стосуються тільки системи відтворення потомства. На жаль, це далеко не так! В цей час організм перестає виробляти жіночі статеві гормони, і це впливає на багато органів і системи. Змінюються стану шкірних покрив, обмінні процеси, робота нервової системи. Вікові зміни гормонального фону сприяють виникненню таких захворювань, як ожиріння, цукровий діабет, атеросклероз, порушення функцій щитовидної залози, зниження імунного статусу і внаслідок цього, зростає ризик виникнення онкологічних захворювань.
У цей період яєчники виробляють дуже мало естрогену, який відповідає за міцність кісток, сприяє утворенню нової кісткової тканини, затримуючи в ній кальцій і фосфор, тому у жінок можливі часті тріщини і переломи кісток, і розвивається остеопороз. Тому дуже важливо пройти «рентгенологічний аналіз щільності кісткової тканини», щоб знати рівень щоденних фізичних навантажень, необхідних для підтримки здоров’я. Фізичні навантаження в цьому віці необхідні, але не слід включатися в них без оглядки. Для цього і необхідний рентгенологічний аналіз, щоб підібрати оптимальні для себе навантаження. Навіть щоденна піша прогулянка (можна ходити до роботи) протягом 40-60 хвилин, яку рекомендується здійснювати, незважаючи на погоду, може стати надмірним навантаженням. Навантажувати організм треба поступово. Можна почати ходити в зал, якщо до цього ви не займалися спортом або фізкультурою.
Через зниження рівня естрогену, знижується еластичність кровоносних судин, тому потрібно перевірити кров на рівень холестерину, і потім, щоб уникнути атеросклерозу, збалансувати своє харчування. За системою правильного харчування бажано проконсультуватися з професіоналом дієтологом. Це не означає, що ви повинні обмежувати себе і сісти на дієту. Дієтолог підкаже то, що необхідно вашому організму, для продовження молодості і здоров’я.
Ведіть активний спосіб життя, намагайтеся поменше проводити часу біля телевізора, більше перебувайте на свіжому повітрі. Прекрасно відновлює сили і настрій спілкування з природою, особливо знаходження біля водойм, заняття улюбленою справою, зустріч з цікавими для вас людьми. Можливо, ви давно мріяли співати в хорі, грати на гітарі, малювати картини — дерзайте! Пам’ятайте, вам потрібні фізичні навантаження, правильне харчування і різноманітність, що не дає нудьгувати. Адже до цього часу діти (у кого вони є) виросли, починають жити самостійним життям, і жінці необхідно знаходити нові смисли свого існування. Фізична, емоційна, когнітивна активність продовжує молодість, зміцнює здоров’я, дозволяє прийняти і полюбити себе.
Не дарма кажуть, хто попереджений, той озброєний. Будьте здорові.
Про раннє лікування ВІЛ-інфекції — science
Поділіться з друзями: