Щеплення від віспи висока ефективність захисту організму

У 1768 році до Петербурга був терміново запрошений знаменитий англійський доктор Димсдейл, який успішно пройшов щеплення від віспи імператриці Катерині II і спадкоємцю престолу, майбутнього імператора Павла I. Незадовго до цього від віспи помер 15-річний імператор Петро II, тому переляканих російський двір звернув настільки пильну увагу на запобіжні віспяні щеплення.
Більшість людей вважає вітряну віспу, або вітрянку, досить нешкідливою дитячою інфекцією. Вітряна віспа — поширене захворювання, яким багато перехворіли, особливо в ранньому віці. Як правило, вітрянка у маленьких діточок протікає досить легко, без особливих ускладнень. Це захворювання викликає вірус, який належить до групи вірусів герпесу. Вітряна віспа дуже легко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. При зараженні цим вірусом з’являються нездужання, що зудять пухирчасті шкірні висипання, підвищується температура. Згодом висип проходить і не залишає слідів на шкірі.
Цілком природно, що багато людей задаються питанням: якщо вітрянка є банальною дитячою інфекцією, то чи потрібно робити щеплення від віспи? Медиками зареєстровано, що приблизно 5% випадків захворювання на вітряну віспу протікає з серйозними ускладненнями у вигляді пневмонії, ураження нервової системи, менінгіту або менінгоенцефаліту (запалення головного мозку). Крім того, вірус вітряної віспи повністю не видаляється з організму перехворів людини, він переміщається в спинний мозок, де «засинає». Після впливу стресових ситуацій або переохолодження вірус може «прокинутися» і викликати оперізуючий лишай.
Зазвичай ризик виникнення ускладнень існує у людей з імунодефіцитними станами, включаючи цукровий діабет, ВІЛ-інфекцію, бронхіальну астму, алергічні захворювання. Тому, щеплення від віспи дозволяє істотно знизити загрозу захворювання на вітрянку і забезпечити індивідуальний захист особливо вразливого контингенту людей.
В даний час обов’язкова вакцинація проти вітряної віспи в календарі профілактичних щеплень нашої країни не передбачена, але щеплення можна отримати на платній основі. У практиці використовуються вакцина «Варілрікс», виготовлена в Бельгії, і вакцина «Окавакс» японського виробництва. Ці препарати містять живий вакцинний варіант вірусу і зареєстровані в Міністерстві охорони здоров’я Росії.
Для формування захисту від вітрянки дітям у віці від 12-ти місяців до 13-ти років необхідно ввести 0,5 мл вакцини. Після 13-ти років і старше роблять дві аналогічні щеплення з інтервалом між введеннями, що становить 6 — 10 тижнів. Тривалість захисту — 20 років і більше.
Взагалі, рекомендованим віком введення щеплення від віспи вважається 12 — 15 місяців життя дитини. Тому зазвичай вакцина проти вітряної віспи вводиться одночасно з вакцинами від кору, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцина від вітряної віспи вводиться підшкірно в зовнішню частину плеча, під лопатку або в передню поверхню стегна. Іноді після введення щеплення спостерігаються загальні поствакціонние реакції або місцеві, виражені у вигляді ущільнення і невеликого почервоніння в місці уколу.
Необхідно відзначити високу ефективність щеплення від віспи. Якщо нещеплені дитина перебувала в контакті з хворим на вітрянку, йому необхідно ввести вакцину протягом 3 — 4 днів з моменту контакту. Така швидка вакцинація дозволяє практично повністю запобігти захворюванню.
Вакцинація проти вітряної віспи вже планується для включення в обов’язковий календар щеплень. Бережіть себе!
Чи врятує людину вакцинування від кашлюка та вітряної віспи?
Поділіться з друзями: