Фенистил для новонароджених — інструкція із застосування

Кожен, хто стикався з алергією, знає, наскільки неприємні симптоми цього захворювання і як заважають вони повноцінного життя. Але ж вражає алергія не тільки дорослих людей, але і новонароджених немовлят, причому з’явитися захворювання може раптово, а значить, в аптечці дбайливих батьків постійно повинен бути присутнім Фенистил для новонароджених.
склад ліки
Активною речовиною кошти Фенистил є компонент диметиндену малеат. Випускається ліки у вигляді гелю, крапель або капсул. Немовлятам фахівці радять приймати цей препарат саме в краплях. При цьому 20 крапель мають в своєму складі 1 мг активної речовини. У рідині присутній також пропіленгліколь, бензойна кислота і динатрію едетат. У разі шкірних висипань педіатри призначають малюкам і 0,1% гель Феністил.
Фармакологічна дія
Активний компонент цього засобу відрізняється сильним протиалергічну і протисвербіжну дію. У разі прийому лікарських крапель подразнення і свербіж швидко зникають. Крім того, цей медикамент діє як місцевий анестетик. Фахівці стверджують, що максимального ефекту Фенистил досягає протягом 1-4 годин після прийому всередину або нанесення на шкіру.
Показання до застосування
Педіатри оцінюють Фенистил як найбільш безпечне антигістамінний засіб. Напевно, саме тому дані ліки можуть призначати вже з першого місяця життя дитини. Застосування препарату виправдане при різних алергічних захворюваннях, в разі алергії на медикаменти або ж для профілактики після проведеної вакцинації.
Немовлятам рекомендовано приймати саме краплі Феністил. Даний засіб у формі крапель найбільш ефективно в разі сверблячки, а також шкірних висипань викликаних краснуху, вітрянку, кір, екземами або дерматозами у дітей.
аналоги препарату
З урахуванням ніжного віку дитини препаратів для зняття симптомів алергії у цій категорії дітей не так вже й багато. Аналогами Феністилу в цьому відношенні можуть вважатися кошти Супрастин, а також Цетиризин. Однак дані медикаменти можуть викликати побічні ефекти у новонароджених, тоді як Фенистил надає щадне вплив на організм малюка.
режим дозування
Батькам варто запам’ятати, що приймати краплі Феністил для новонароджених інструкція із застосування рекомендує по досягненню місяці життя. Так, немовлятам від 1 місяця і до року педіатри раджу давати 3-10 крапель засобу до трьох разів на день. Дітворі від року до 3 років дозування Феністилу збільшують до 10-15 крапель три р / день. Дітям до 12 років антигістамінний препарат призначають в дозуванні 20 крапель. Приймати ці ліки можна також три р / добу. Педіатри звертають увагу, що в разі відсутності терапевтичного ефекту після 2-3 днів прийому варто звернутися до свого лікаря, який порадить інше, більш відповідне засіб.
Протипоказання
Фенистил має ряд протипоказань, з якими новоспеченим батькам слід ознайомитися. Чи не призначають краплі при таких захворюваннях:
- бронхіальна астма;
- вік малюка до одного місяця;
- закритокутова глаукома;
- непереносимість компонентів ліків.
Побічні ефекти
Відзначаючи відмінну переносимість цього антигистаминного кошти немовлятами, потрібно сказати, що в деяких випадках Фенистил може викликати сонливість, (на початку терапії), сухість у роті, головний біль і порушення. В поодиноких випадках це засіб може спровокувати набряклість, м’язовий спазм або висипання на шкірі.
Педіатри нагадують, що єдиним вірним способом позбавити свого немовляти від алергічних реакцій — своєчасно виявити і видалити джерело алергії. Бережіть своїх малюків!
Поділіться з друзями: