Причини і лікування дистонії у дітей

Діагноз «синдром вегетативної дистонії» сьогодні нерідко можна помітити в медичних картках маленьких пацієнтів. Це захворювання характеризується величезною кількістю найрізноманітніших симптомів, а тому його буває складно діагностувати навіть у дорослих пацієнтів, не кажучи вже про дітей.
механізм захворювання
Суть захворювання криється в порушенні роботи нервової вегетативної системи, що відповідає за нормалізацію артеріального тиску, за частоту дихання і кількість серцевих скорочень, за потовиділення і температуру тіла. Причому вегетативна система є сполучною ланкою між внутрішніми органами і зовнішнім середовищем.
причини дистонії
Зазвичай дистонія у дітей з’являється через спадкової схильності. У деяких випадках захворювання передує несприятлива вагітність або пологи. Спровокувати недугу може період статевого дозрівання. Крім того, на появу дистонії можуть вплинути наступні соціальні чинники: страхи, стреси, схильність до іпохондрії, низька фізична активність, несприятлива обстановка в сім’ї або алкоголізм батьків. При травмах і захворюваннях нервової системи (токсичних ураженнях, пухлинах або черепно-мозкових травмах) у дитини також може виникнути дистонія.
симптоми дистонії
Перелічимо основні прояви даного захворювання:
- порушення дихання, яке проявляється в нестачі повітря;
- збої в серцевої роботі (поколювання і болі в серці);
- збої в системі терморегуляції (скачки температури від 35 ° C або до 38 ° C);
- часті позиви до сечовипускання без видимих причин;
- психоневрологічна симптоматика (слабкість, млявість і сильна стомлюваність, яка спостерігається навіть після повноцінного відпочинку);
- вплив погодних умов на самопочуття малюка;
- проблеми зі сном (безсоння, нічні прокидання і скорочення періоду сну).
Лікування дистонії у дітей
Терапія цієї недуги повинна бути комплексною, тривалої, але в будь-якому випадку індивідуальної. Тут необхідно враховувати вік дитини, характер малюка, форму захворювання, її тривалість, а також вираженість комплексів. Лікарі, перш за все, реагують на прояви тих чи інших симптомів дистонії: знижують тиск в разі артеріальної гіпертензії або ж коректують порушений ритм серця.
Однак медикаментозне лікування застосовується при тяжкому перебігу захворювання. Основний же упор в лікуванні хвороби робиться на немедекаментозние заходи. Перш за все, важливо налагодити сон малюка, який повинен відпочивати 8- 10 годин на добу. Корисним буде також денний сон. Крім того, важливо влаштовувати прогулянки на свіжому повітрі, мінімум 2 години в день. А ось тривале перебування на сонці протипоказано. Для якнайшвидшого одужання корисно чергувати фізичні навантаження з інтелектуальними.
Заняття спортом — невід’ємна частина терапії при даному захворюванні. Корисною буде їзда на велосипеді, плавання, катання на ковзанах, на лижах, гра в бадмінтон і футбол. А ось бокс, боротьба і силові види спорту в цьому випадку протипоказані.
Слід налагодити харчування дитини. Воно повинно бути повноцінним, але при цьому без переїдання. Варто обмежити вживання жирних продуктів, кухонної солі, какао, шоколаду та будь-яких газованих напоїв. Важливо вживати більше овочів і фруктів, корисними будуть бобові культури каші з круп, а також зелень.
Вкрай важливо налагодити мікроклімат в сім’ї та школі. За відгуками в лікуванні дистонії добре допомагає голкорефлексотерапія, масаж, аутогенне тренування, лікування гіпнозом, а також фізіотерапія (ванни, електросон, електрофорез). Бережіть своїх малюків!
Поділіться з друзями: