Загальний аналіз крові у дітей

Стан крові у дитини є індикатором самих різних захворювань. Забір крові з пальчика далеко не найприємніша процедура, однак дуже важлива, так як допомагає в точності визначити наявне у дитини захворювання, а також призначити відповідне лікування.
Червона кров
Аналіз крові у дитини можна розділити на дві частини. У першій розглядається так звана «червона кров», а значить еритроцити, тромбоцити, гемоглобін, а також колірний показник. Всі вони відповідають за транспортування кисню і не дуже страждають при наявності інфекції.
гемоглобін
Це железосодержащий пігмент відповідає за перенесення кисню до тканин і органів. Даний показник у новонароджених варіюється в межах 115- 175 г / л, а з віком трохи знижується. Так до 12 років він повинен бути в межах 110-140 г / літр. У діточок найбільш часто зустрічається низький гемоглобін, що є тривожним знаком, негативно впливає на розвиток дитини в інтелектуальному і психологічному плані.
еритроцити
Червоні кров’яні тільця також можуть чимало сказати про стан дитини. У місячному віці у дитини має бути 3,9-5,6 х 1012 / л. До трьох місяців життя ці показники дещо знижуються — 2,6-4,8 х 1012 / л, а до 5 років стають ще нижче — 4,0-4,5 х 1012 / літр. Перевищення показників може говорити про зневодненні організму, а от зниження кількості еритроцитів загрожує дитині розвитком анемії.
тромбоцити
Особливість цих тілець полягає можливості зупиняти кров, а значить, ці речовини відповідають за згортання крові. Їх низьке число може загрожувати малюкові залізодефіцитною анемією, лейкозом, на лейкемію, а також різними вірусними захворюваннями. До року у діточок цей показник знаходиться в районі 170-400 х 109 / л, а у дітей старшого віку — 160-350 х 109 / літр.
ШОЕ
Даний показник говорить про швидкість руху еритроцитів, причому, чим вище показники ШОЕ, тим активніше розвивається запальний процес в дитячому організмі. У новонародженого немовляти цей показник не повинен перевищувати 0-2 мм / год, а у дітей в 6 місяців життя істотно зростає — 12-16 мм / год.
Біла кров або лейкоцити
Речовини, які можна віднести до лейкоцитів, покликані захищати організм людини від інфекцій. Деякі лейкоцити борються з потрапили в організм вірусами, інші — з алергенами, а треті — з бактеріями. Підвищення певних лейкоцитів і дозволяє визначити конкретну інфекцію. До лейкоцитам варто віднести: нейтрофіли, моноцити, лімфоцити і еозинофіли.
нейтрофіли
Ці речовини борються з бактеріями в організмі. Нейтрофіли здатні поглинати, а потім і перетравлювати бактеріальні клітини, видаляючи їх таким чином з організму і підтримуючи імунну систему.
моноцити
Такі лейкоцити в організмі підвищуються у випадках, коли необхідно надати допомогу нейтрофилам в боротьбі з бактеріальною інфекцією.
лімфоцити
Будучи основними клітинами імунної системи, ці речовини активно борються як з бактеріями, так і з вірусом, що змінює організм. Особливо ефективні лімфоцити по відношенню до вірусів, а також з власних клітин, уражених вірусом.
еозинофіли
Кількість даних лейкоцитів починає підвищуватися в той момент, коли організм стикається з найбільш серйозним ворогом. У цьому плані, кількість еозинофілів говорить про появу алергії, глистів або ж такого захворювання, як дизентерія.
Розглядаючи загальний аналіз крові у дітей, і знаючи, що означає підвищення або зниження тих чи інших складових крові, можна встановити яка саме інфекція вразила дитини і в якій стадії знаходиться захворювання. Здоров’я вашим діткам!
Общий анализ крови. часть1
Поділіться з друзями: